Song of Nunu: A League of Legends Story İnceleme Dosyası

Riot Forge yapımları ile League of Legends dünyasının derinlerine inmeye devam ediyoruz. Bu zamana dek Sihirdar Vadisi’nin ufak koridorlarında, izometrik kamera açısı ile mini minnacık görmeye alıştığımız Nunu ve sadık dostu Willump’un tek başlarına çıktıkları Song of Nunu: A League of Legends Story maceraları merceğimiz altında.

İncelememize başlayacağız başlamasına ama öncelikle Riot Forge’dan biraz bahsetmek gerek.

League of Legends ile 2009 yılından beri oyun dünyasında fırtınalar estiren Riot Games bünyesinde kurulan Riot Forge bu evrende geçen oyunlar için yayıncılık faaliyetleri yürütüyor. Kısacası farklı geliştiricilerin ellerinden çıkan, farklı tema ve türlere sahip oyunlar Riot Forge çatısı altında birleşerek oyunculara sunuluyor.

Riot Forge’un son bombası ise Song of Nunu: A League of Legends Story.

Freljord’a hoşgeldiniz!

Hikayemiz esasen tam bir yol öyküsü sunuyor. Dostu Willump ile birlikte annesini aramak için yollara düşen Nunu yol boyunca sahip olduğu güç, dostluk ve içinde bulunduğu evrenin sırlarına dair pek çok şey öğreniyor. Elbette bu sırada bol bol kartopu savaşı yapmayı da ihmal etmiyor! Oyunun atmosferi ise hayli etkileyici. Tıpkı hikayesi gibi tatlı mı tatlı bir görsel tarza sahip oyunumuz hem hikayenin verdiği olumlu mesajlar, hem de bu sevimli görsel dili sayesinde küçük yaştaki oyunculara da hitap edebilecek cinsten.

Peki ya oynanış?

Oynanış maalesef Song of Nunu’nun bana göre zayıf kaldığı alanlardan bir tanesi. 900 saat Division oynayan has bir oyuncuysanız sizi tatmin etmeyeceği kesin ama oyun dünyasına yeni yeni atılan hevesli bir oyuncuyu bu dünyaya alıştırmak için fena bir seçim olmayabilir. Hem Nunu hem de Willump kendilerine has bazı yeteneklere sahipler. Örneğin Willump Nunu’yu ulaşamadığı yerlere zıplatmak ve sarp duvarlara tırmanmak için hep yanı başınızda. Bunun yanında işin aksiyon kısmında da karakterlerimizin farklı yetenekleri var. Nunu yanı başında devasa Willump2un olması özgüveniyle olsa gerek savaşlarda çoğunlukla rakibi donduran kar topları ile kaçınma hareketleri sayesinde varlık gösterirken Willump ise bir ağır ve bir hızlı saldırı ile rakiplerini alaşağı ediyor. Rakipler dediysek gözünüzde öyle çeşit çeşit düşman canlanmasın zira boss savaşları haricinde neredeyse sadece buz kurtları ile haşır neşir olacaksınız…

Bulmacalar, bulmacalar, bulmacalar…

Oyun yol boyunca karşınıza farklı bulmacalar ile çıkıyor ancak oyunlarla biraz haşır neşir olmuş biriyseniz 20 saniyeden daha uzun sürmeyeceklerini garanti ediyoruz. Nunu sırtında taşıdığı sihirli flütü Buz Şakıyan ile doğru notaları doğru sıra ile çaldığında genellikle yol ayağınızın altına seriliveriyor fakat bulmaca çözmenin tek yolu Buz Şakıyan değil. Nunu ve Willump kimi zaman el ele vererek ve karakter özelliklerinden faydalanarak yollarındaki engellerden kurtulmayı da işbirliği sayesinde başarıyorlar. Bu bulmacalar ise ulaşılması gereken bir platformu doğru şekilde konumlandırmak veya bir mekanizmayı tıkayan bitkilerden kurtulmak şeklinde.

Oyun tamamen Türkçe!

Böylesine tatlı bir yol macerasında pastanın üstündeki en büyük çilek kesinlikle tam Türkçe dil desteği. Belirtmeden geçmeyeyim Nunu sık, çoook sık konuşan bir karakter. Özellikle de yol arkadaşının konuşma yetisi olmayan bir yeti olduğu düşünüldüğünde… Bu noktada Türkçe seslendirme konusunda ortaya başarılı bir iş konulduğunu da belirtmek gerek.

Gelelim sonuca…

Song of Nunu: A League of Legends Story eğer yukarıda bahsettiğimiz o dişli oyunculardansanız pek de size hitap edecek bir yapım değil baştan belirtelim. Ancak amacınız biraz rahatlamak, animasyon tadında sevimli bir iş deneyimlemek ve fazla zorlanmadan biraz da hikayenin tadını çıkartmak ise oyun bu noktada istediklerinizi kesinlikle verecek. Bunun haricinde oyunun her yaş için uygun olduğunu da söylemek gerek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x