Komünist Başkan Maçoğlu’ndan batı illerinden aday olacağı iddiasına ilişkin açıklama

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu isminin Kadıköy, Beşiktaş, Marmaris, Kuşadası, Didim gibi ilçeler için konuşulmasına, “Bazı arkadaşlar bunu sorduğunda ‘Valla ben de bilmiyorum’ diyorum. Son iki yıldır her ay bir ilde belediye başkan adayı oluyorum” diye yanıt verdi.

Maçoğlu, “Kurumumuzun genel bakışı mevcut TKP ile devam etme yönünde. İttifaklarda bir ayrışma olmazsa mevcut durumla devam edeceğiz. Onun dışında bir tartışma olmadı” diye konuştu.

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun yerel seçimlerde başka bir ilde aday gösterileceği iddia edildi. Halk TV’de ‘Söz Sende’ programına canlı bağlantıyla katılan Maçoğlu, “Kurumumuzun genel bakışı mevcut TKP ile devam etme yönünde. Başka bir tartışma sürmüyor. Tabii ittifak sonrasında, ittifaklar devam edecek mi ya da ayrışmalar olacak mı bilmiyoruz ama şu an iyi gidiyor. Zaman zaman bazı bölgelerle ilgili tartışmalar olsa da iyi gidiyor. Bu soruyla ilgili en azından mevcut partide devam edeceğim. Bunun tartışması olmadı, onu söyleyeyim. İttifaklarda bir ayrışma olmazsa mevcut durumla devam edeceğiz. Onun dışında bir tartışma olmadı. Sıcak ilişkiler kuruyoruz. Birçok sosyalist sol ve demokratik kurumla ilişkileri iyi tutuyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kadıköy, Beşiktaş, Marmaris, Kuşadası, Didim’den aday olacağına” yönelik iddiaları sorduğu Maçoğlu, şunları söyledi:

“Bazı arkadaşlar bunu sorduğunda ‘Valla ben de bilmiyorum’ diyorum. Ben son iki yıldır her ay bir ilde belediye başkan adayı oluyorum. Belki beni görmek istedikleri yerle ilgili bir tartışma olabilir. Şunu söylemek isterim, kolektif, bu ülkenin tüm il ve ilçelerinde, belediye başkanlıklarında bir kaygısı yok, bütün belediyeleri yönetebilecek kabiliyette, bütün belediyeleri ilerletebilecek kabiliyette. Bu meseleleri seçimdeki oy oranıyla ölçseler de pratik meseleleri analiz edebilecek, onu yönetebilecek çok donanımlı bir sosyalist siyaset var bu ülkede.”

Gazeteci Ferit Demir, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun Batı’daki bir ilçeden aday gösterileceğini yazdı.

Ferit Demir, Munzurpress’teki köşesinde konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Maçoğlu Dersim’de kesinlikle aday olmayacak…

SMF aldığım bilgilere göre Dersim’de aday çıkarılmayacak bu dönem..

SMF yerel seçimlerde Ovacık ve Hozat için güçlü iki aday ile yola çıkacak..

Maçoğlu’nun nerede aday olacağı konusuna gelince;

Fatih Mehmet Maçoğlu batı illerinde bir ilçede aday olacak…

Aday olacağı ilçeyi biliyorum…

Maçoğlu şu an bir görüşme trafiği içinde bir iki ilçe üzerinde yoğunlaşmış durumda..

Birkaç güne aday olacağı ilçe netleşir..

Şu an ilçeyi açıklarsam doğru olmaz..

Yakın zamanda Maçoğlu nerede aday olacak buradan okuyacaksınız…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir