MHK Başkanı İbanoğlu: VAR kayıtları kimseye servis edilmedi

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ahmet İbanoğlu, Lider Haber’de yayınlanan “Telegol” programında Serhat Ulueren’in Arda Kardeşler ve Hüseyin Göçek arasındaki VAR diyaloglarıyla ilgili iddiası üzerine açıklama yaptı.

İbanoğlu açıklamasında, “VAR kayıtlarının deşifre edilip medyaya servis edildiğine ait iddia edilen diyalog, hayal ürünü ve gerçek dışıdır.” ifadelerini kullandı.

İbanoğlu, bazı hakemlerle ilgili ilk yarı sonuna kadar dinlendirme kararı aldıklarını açıkladı.

İbanoğlu’nun açıklaması şöyle:

“MHK olarak, hakem performanslarını her hafta dikkatle takip ettiğimizi ve bazı hakemlerimizi, ilk yarı sonuna kadar dinlendirme kararı aldığımızı, Aralık sonu yapılacak klasman değerlendirmelerinde bu analizleri dikkate alarak hareket edeceğimizi kamuoyu ile paylaşmak isterim.

Diğer taraftan, Trendyol Süper Lig’in 13. haftasında oynanan Fenerbahçe A.Ş. – Vavacars Fatih Karagümrük maçına ait VAR kayıtlarını, MHK Başkanı olarak yetkim dahilinde dikkatle dinledim. Söz konusu VAR kayıtlarının deşifre edilip medyaya servis edildiğine ait iddia edilen diyalog, hayal ürünü ve gerçek dışıdır. İtibar edilmemesini rica ederim.”

Gecenin olay pozisyonu: Eski hakemler nasıl yorumladı… Erman Toroğlu’ndan ağır sözlerSpor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir